קישורים לקידום אתרים: כמה זה באמת עוזר ל-SEO?

קישורים לקידום אתרים

קישורים לקידום אתרים. איך הגענו למצב שקישורים הפכו לאחד הפרמטרים הכי חשובים וחזקים בתהליך של קידום אתרים ועוד יותר חשוב איך בכלל משיגים אותם?.

לפני שנמליץ לכם על כמה דרכים חשובות בתהליך של בניית קישורים לקידום אתרים, כדאי קודם כל להבין מה זה בכלל קישור. המשמעות של קישור היא סופר פשוטה. מדובר במילה אחת או בביטוי אחד רציף שמעביר אותי מעמוד אינטרנטי אחד לעמוד אינטרנטי אחר.

נניח ונכנסתם לאתר מכירות שמתמחה במכירת רהיטים ואביזרים לעיצוב הבית:
מתוך כל רשימת הרהיטים, לחצתם על: ”למידע נוסף על מערכת הישיבה הבאה“, הגעתם לעמוד נוסף, ראיתם פירוט של מערכת הישיבה שאתם מעוניינים לרכוש כלומר עברתם מעמוד א‘ לעמוד ב‘. זה קישור. דוגמא נוספת מעולם אחר. אתם נמצאים באתר חדשות תוכן. קוראים כתבה. בכתבה מספרים לכם על אירוע שקרה לפני שנים רבות אבל אתם בכלל לא מכירים את האירוע הזה שפתאום מסקרן אתכם מאוד ואתם לא יכולים לפספס אותו. אז אתם לוחצים על הקישור שמוביל אתכם בכלל לאתר אחר שבו מתואר הסיפור שקרה לפני זמן רב כל כך. ברגע אחד הייתם בכתבה חדשותית מעניינת על משהו שקרה בימים האחרונים וברגע אחד עברתם לאתר אחר שמספר את הסיפור על תקרית שבכלל קרתה בשנות ה-90. זה קישור.

כתיבת תוכן ומאמרים לאתרים

מדוע גוגל רואה קישורים ככלי או אפילו אסטרטגיה בקידום אתרים?

בשנת 1998, עוד הרבה לפני שהאינטרנט הפך לזירת תקשורת דיגיטלית מטורפת כמו היום, לגוגל היה אלגוריתם בסיסי ומאוד ראשוני. גוגל עשו שימוש במדד שנקרא PAGERANK והוא בעצם עזר לה להבין כמה עמוד מסוים בעל חשיבות. הדרך שאפשרה לגוגל לבדוק את זה היא באמצעות ספירה של כמות ואיכות קישורים בין עמוד אחד לשני. ככה בעצם גוגל יצרה לעצמה סוג של ציון עבור כל העמודים הקיימים ברשת האינטרנט. זו הדרך של גוגל להכיר עמודים חדשים ולעבור בין כל הקישורים שקיימים ברשת. כלומר, ברגע שגוגל פוגשת הרבה מאוד קישורים שמובילים לאותו אתר אחד, מגיע לאתר הזה ציון גבוה יותר. למה? כי זה מעיד על כך שהאתר הזה איכותי. גוגל ראתה ועדיין רואה קישורים כהמלצה של גולש עבור אתר אחר.
למידע נוסף על האלגוריתם של גוגל היכנסו לכאן

קישורים לקידום אתרים – איך זה עובד?

יש מאות דרכים לייצר קישורים. מה שאנחנו רוצים הוא לייצר קישורים איכותיים שבאמת יובילו את האתר שלנו למקומות טובים יותר בגוגל. בגדול, מה שאנחנו צריכים לעשות זה לדאוג שאתרים אחרים יקשרו לאתר שלנו. גוגל מצפה שהקישורים שמגיעים לאתר שלנו יגיעו אליו בצורה טבעית ולא על ידי רכישה או קניית קישורים. בפועל, זה לא באמת קורה.

קישורים לקידום אתרים דרך אתרים עם סמכות ורלוונטיות

בעיקרון, זה מה שגוגל אוהב. קישורים מאתרים איכותיים. מה גוגל לא אוהב? קישורים שמגיעים מאתרי ספאם או אתרים פקטיביים. גוגל מחפש לראות שאתרים מפנים לאתר שלנו אבל בצורה שאיננה נסתרת מהעין, אלא בצורה גלויה רק משום שאנחנו יודעים שזה קריטריון אצל גוגל. מה הופך אתר לסמכותי ורלוונטי? הרבה דברים. התוכן שיש בו, המוניטין של האתר, הותק שלו ברשת, המידע שמופיע בו, ההמלצות של הגולשים על האתר ועוד ועוד.
רוצים לדעת איך לזהות אתרי ספאם? איגוד האינטרנט הישראלי מסביר בכתבה הזאת

SEO לקישורים חיצוניים

אז מאיפה אני משיג קישורים לקידום אתרים?

יש המון דרכים לעשות את זה אבל בחרנו להציג בפניכם כמה דרכים מרכזיות.

 

  1. קבוצות בפייסבוק – כידוע פייסבוק היא הרשת החברתית המובילה בעולם. בתוכה יש המון קבוצות שדרכן בעצם אפשר לבצע החלפות קישורים או קניה של קישורים. בקבוצות האלה אנחנו בעצם מגלים מה אנחנו יכולים לתת למישהו ומה בתמורה הוא נותן לי. חשוב לבחור בקבוצות אמינות, דרך המלצות של אנשים שאתם מכירים או בקבוצות שיש בהן מסה מאוד גדולה של אנשים.
  2. יחסי ציבור – עוד דרך מעולה להשיג קישורים היא בעזרת כתבות. זה נקרא כתבות של מומחים. כלומר דרך הכתבה שאתם מפרסמים באתר X אתם מקבלים קישור שמוביל לאתר שלכם.
  3. רשתות חברתיות – אפשר לעשות שימוש כמעט בכל הפלטפורמות בין אם זה פייסבוק, בין אם זה אינסטגרם ובין אם זה יוטיוב כדי להוציא קישורים לאתר. לא רק שזה מוסיף קישורים זה גם ללא ספק מקדם את האתר שלנו למקומות טובים יותר בגוגל.
  4. מאמרים – הדרך המסורתית אבל עדיין, אחת הדרכים הטובות ביותר להוציא קישורים לאתר שלנו. זה יכול להיות מאמרים אשר מתפרסמים באתרי מאמרים כלליים, זה יכול להיות מאמרים שמופיעים בתור פוסט אורח או מאמרים שמופיעים בתשתית של אתרי אינטרנט שנבנתה כדי לתמוך באתר שלנו. על חלק מהמאמרים תצטרכו לשלם ועל חלקם תוכלו פשוט להרוויח קישור בתמורה לתוכן איכותי. זה מאוד משתנה בין האתרים השונים.

בנוסף, אתם מוזמנים לקרוא את המדריך המפורט יותר שלנו שמסביר איך להשיג קישורים לאתר (יש בכתבה יותר מ-10 דרכים! בטוח תמצאו משהו שמתאים לכם.)

כלל חשוב בבניית קישורים לקידום אתרים

הדבר הכי חשוב בתהליך של בניית קישורים לקידום אתרים הוא כל הנושא של אסטרטגיה. לפני שאתם מתחילים לפזר קישורים בכל מיני מקומות, אתם צריכים לחשוב איך לעשות את זה נכון. חשוב להבין כי המטרה שלנו היא לשלב קישורים איכותיים. מה זה אומר? זה אומר קישורים שהם חד כיווניים לדף מסוים באתר ספציפי. מה שמעניין את גוגל זה קישורים עם המלצות אמיתיות לאתר, כלומר קישורים שמראים כי הדף המקושר מביאים לגולש סוג של ערך מוסף. כשמחליפים קישורים או אפילו קונים קישורים, יש כמה דברים שצריך לבדוק כמו למשל:

  1. האם הדף שאתם מעוניינים לקדם בתוצאות החיפוש של גוגל מעניק ערך מוסף לגולש בהתאמה לביטויי החיפוש?
  2. האם הדף שאנו רוצים לקדם על פי ביטוי מפתח ספציפי מספק לגולש פתרון לבעיה או נותן מענה לצורך?
  3. האם הדף שאותו אתם רוצים לקדם מתאים לכמה סוגי של פניות או הנעה לפעולה?

דרכים להשגת קישורים לאתר

מה עוד מעיד על קישורים איכותיים בקידום אתרים?

  • קישורים ברורים שבולטים בדף המקשר
  • קישורים חד כיווניים
  • קישורים טבעיים המבוססים על טקסט קישור משתנה, קישורי תמונה או קישורים ללא טקסט בכלל

האם כדאי לי לקנות קישורים לצורך קידום האתר שלי?

זו שאלה שאין לה תשובה חד משמעית אבל בגדול, אם מדובר באתרים איכותיים, אתרים מקצועיים וסמכותיים, אין כל סיבה שלא. חשוב לרכוש את הקישורים דרך מקור אמין ומקצועי שמתמחה בשרותי בניית קישורים ולא דרך מישהו שאין לכם עליו המלצות.

מי עוד יכול לעזור לי בבניית קישורים?

מקדמי אתרים מקצועיים שמתמחים בקידום אורגני יכולים לסייע בתהליך של בניית קישורים. יש היום אינספור חברות העוסקות בקידום אתרים, פרילנסרים ואנשים מהתחום שיכולים לסייע לכם, בעיקר אם כבר יש לכם אתר קיים. במידה ועדיין לא בניתם אתר, מומלץ לבנות אתר שהתשתית שלו מותאמת לתהליך של קידום אתרים אורגני – SEO.

לסיכום, גוגל משנה כל הזמן את האלגוריתם שלו. ככל שהזמן עובר כמות האתרים ברשת עולה ולכן כל מערך הקישורים הופך משוכלל ומתקדם יותר. למרות השינויים שגוגל מכניסה קישור הוא ללא ספק אחד משלושת הפרמטרים הכי חשובים לקידום בגוגל. לכן, שווה להשקיע את הזמן, את המאמץ וכן גם את הכסף כדי להשיג כמה שיותר קישורים איכותיים שיובילו לאתר שלנו.

ראו גם: בניית קישורים מחיר

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

קישורים לקידום אתרים
בלוג

קישורים בתחום עיצוב ואדריכלות

מעצבי פנים ואדריכלים יקרים! אם בבעלותכם אתר אינטרנט או שאתם חלק ממיזם אינטרנט כזה או אחר, קישורים בתחום עיצוב ואדריכלות

צוות בניית קישורים
בלוג

בניית קישורים איכותיים

אחת השאלות היותר פופולאריות שנשאלות בעולם הקידום האורגני – SEO היא מה הופך את הקישורים שבעלי אתרים ומקדמי אתרים לאיכותיים.

כתיבת תוכן לאתרים
בלוג

קניית קישורים בנישת ניקיון

בעלים של חברת ניקיון? יש לכם אתר או אולי כמה אתרים שאתם רוצים לקדם? קניית קישורים בנישת ניקיון הוא שירות

תוכן שיווקי
בלוג

כתיבת תוכן שיווקי לעסק שלך

כל בעל עסק יודע שכתיבת תוכן שיווקי היא אחד מהכלים החיוניים והרלוונטיים בתהליך השיווק והפרסום של העסק שלנו. בכל מקום