קישורים לקידום אורגני

לפרטים נוספים – 050-5509091

איך לבנות פרופיל קישורים איכותילקידום האתרקישורים לקידום אורגני הפכו בחמש השנים האחרונות לאחד מבין 3 הקריטריונים הכי חשובים בתהליך הקידום בגוגל. למעשה, לקישורים לקידום אורגני יש כוח עצום בתהליך הקידום של האתר שלנו וגוגל תופסת קישורים ולא סתם קישורים אלא קישורים איכותיים בתור המלצה של גולשים אמיתיים. לכן, שהאתר שלכם מקבל קישורים רלונטיים, הוא גם מקודם במנוע החיפוש החזק בעולם עם אחוז החיפושים הכי גבוה.

במדריך הבא נציג בפניכם את המידע שאתם צריכים להכיר על קישורים לקידום אורגני ואיך כדאי בכלל להשיג אותם. לפני שנסביר לכם לעומק על כל הנושא של קישורים לקידום אורגני, חשוב קודם כל להבין מה זה בכלל קישורים. אם מסתכלים בויקיפדיה למשל, מגלים כי קישור הוא בסך הכל סוג של אמצעי המאפשר לנו לעבור מדף אחד לדף אחר. בסופו של דבר, מדובר במילה או ביטוי שאנחנו כגולשים לוחצים עליהם ומעבירים אותנו מעמוד אחד לעמוד אחר ברשת האינטרנט. לדוגמא, נניח שנכנסתם לאתר להשוואת מחירים על מוצרים שונים מסוגים שונים. רציתם לבדוק כמה עולה טלוויזיה ממותג או דגם שאהבתם ומתוך כל הרשימה בחרתם ללחוץ על: למידע נוסף לטלוויזיה הבאה. נכנסתם לעמוד נוסף, ראיתם את הדגם שאהבתם בעמוד הזה, זה בעצם מעבר מעמוד אחד לעמוד אחר באמצעות קישור.

הנה דוגמא נוספת:

נכנסתם לכתבה שמאוד מעניינת אתכם העוסקת בתזונה נכונה ואורח חיים בריא באתר התוכן הענק YNET. קראתם את הכתבה בעיון רב, מההתחלה ועד הסוף. בסוף הכתבה ראיתם משפט בו כתוב: למידע נוסף על ייעוץ תזונתי ואורח חיים בריא לחצו כאן. לחצתם על הקישור ועברתם ישירות לעמוד של סדנא ייחודית העוסקת בנושא ובה תוכלו לשלב הרגלים בהתאם לאורח החיים שלכם בליווי תזונאית ומאמן כושר. הקישור בעצם העביר אתכם מעמוד א‘ לעמוד ב‘. לקישורים הללו יש כוח אדיר!

קישורים לקידום אורגני למי זה מתאים?

לכל מי שיש לו אתר ורוצה לקדם את האתר שלו בצורה טבעית ואיכותית שתשרת אותו לא רק לטווח הקצר, אלא גם לטווח הארוך.

למה לגוגל כל כך חשוב כל הנושא הזה של קישורים לקידום אורגני?

בניית קישורים איכותיים לקידום האורגניכדי להבין מדוע לגוגל כל כך חשוב כל הנושא הזה של קישורים לקידום אורגני, כדאי לחזור לסוף שנות ה-90, עוד לפני שהאינטרנט היה כל כך מתקדם וחדשני וטכנולוגי. כשכל עולם האינטרנט, השיווק והדיגיטל עוד היה ממש בחיתולים. אז, לגוגל היה אלגוריתם ראשוני והתחלתי שזה לשם ה- PAGERANK. אותו אלגוריתם בדק כמה עמוד ספציפי חשוב. איך זה נבדק אז על ידי גוגל? על ידי ספירה של כמות, איכות וספירת קישורים בין עמוד אחד לעמוד שני. באופן כזה, גוגל יצרה לעצמה סוג של ציון איכות לגבי כל העמודים בכל האתרים שקיימים באותה נקודת זמן ספציפית ברשת האינטרנט. בסופו של דבר, גוגל מכיר באתרים חדשים ועובר בין הקישורים השונים וכך הוא מכיר עוד ועוד אתרים כאלה. שגוגל פוגש באתר שיש לו קישורים מהמון אתרים הוא מבין שלאתר הזה מגיע ציון איכות גבוה יותר ולכן הוא גם מתקדם גבוה יותר בתוצאות.

מה צריך לעשות כדי להתקדם בגוגל באמצעות קישורים לקידום אורגני?

אם מסתכלים על הנושא הזה של קישורים לקידום אורגני זה נראה משהו די פשוט. כל מה שאנחנו צריכים לדאוג לו הוא שאתרים אחרים יקשרו לאתר שלנו. למען האמת, גוגל לא באמת אוהב את התהליך הזה משום שהוא מבין שקניית קישורים הוא תהליך ממש לא טבעי וכי אנשים שעושים את זה מוציאים את הכוח מאתר אחד לאחר באופן שהוא לא אמין אלא נקנה בכסף. הרעיון של גוגל הוא שאתרים שונים יוציאו לאתר שלכם קישורים באופן טבעי, רגיל, בלי מאמץ. האם זה קורה? לא תמיד. יש כל מיני דרכים לעשות את זה ועל זה נדבר בהמשך.

אילו קישורים לקידום אורגני גוגל כן אוהב?

גוגל אוהב לראות קישורים לקידום אורגני מאתרים רלוונטיים ומאתרים סמכותיים. אם תצליחו להשיג קישור מאתר שהוא גם רלוונטי וגם סמכותי, הרווחתם קישור מעולה. בסופו של יום, גוגל רוצה לראות אתרים שיפנו אליכם אבל בצורה שהיא גלויה ולא נסתרת מהעין רק כי זה חשוב לגוגל. יש כמה דרכים שבאמצעותן ניתן להשיג קישורים איכותיים שגוגל כן יעריך.

 1. פייסבוק – ברשת החברתית שכבשה את העולם יש עשרות אולי מאות קבוצות שמדברות ועוסקות בהחלפות קישורים. כלומר, מה אני יכול לתת למישהו ומה הוא יכול לספק לי בתמורה. חשוב מאוד לברר לפני שמתצטרפים לקבוצות כאלה, לבדוק המלצות ולהקפיד להיכנס אך ורק לקבוצות אמינות ואיכותיות שתקבלו מהן קשורים איכותיים.
 2. יחסי ציבור – ניתן להחליט שאתם בעצם מפרסמים כל מיני כתבות איכותיות שיווקיות שדרכן העסק שלכם כלומר האתר שלכם יקבל. סוג של פרגון ודרך זה בעצם תקבלו קישור. לצורך הדוגמא נניח שהאתר שלכם מוכר מוצרי מזון אורגניים לכלבים וחתולים. תוכלו לשווק כתבה במגזין העוסק בבעלי חיים בנושא: מדוע כדאי לרכוש גם לחיות המחמד שלנו מזון אורגני? בסיום הכתבה תוכלו להוציא קישור שמוביל איך לא? לאתר שלכם! גם קישור רלוונטי וגם קישור סמכותי!
 3. מדיות חברתיות – יוטיוב, וימאו, אינסטגרם – כל הפלטפורמות הללו יכולות להביא לנו קישורים מצוינים.

קישורים לקידום אורגני בתשלום – כן או לא?

בניית קישורים לאתר - כל הפרטיםבעלי אתרים רבים מתלבטים האם כדאי להם להשקיע כסף בכל התהליך הזה של קניית קישורים. הרי אמרנו שגוגל מחפש קישורים טבעיים. העניין הוא שיש היום לא מעט חברות ומקדמי אתרים שיש להם מערכת שלמה של אתרים הנמצאים באוויר. האתרים הללו נבנים על פי אנשי מקצוע, מפתחים ומעצבי חווית משתמש על פי כל הכללים שגוגל קבעה לקידום אורגני. הרי יש עוד כללים לקידום פרט לקישורים כמו תוכן איכותי, התאמה למובייל, היררכיה וקטגוריות נכונות, חווית משתמש, יחס המרה ועוד.

לכן, ניתן לרכוש חבילת קישורים רלונטיים מאתרים סמכותיים ולעתים יש חברות שגם מספקות שירות משולב כלומר גם תוכן ממנו הקישורים יועברו לאתר שלכם וגם את הקישורים עצמם. לתהליך הזה יש כמובן יתרונות וחסרונות. היתרון המרכזי הוא שזה פשוט עובד. אם אתם יודעים לבחור חברה מקצועית, אמינה שיודעת מה היא עושה בתחום הקידום האורגני, הרי זכיתם לקידום איכותי ולקישורים שיקדמו אתכם וזו המטרה. יתרון נוסף הוא שכל הנושא הזה של קישורים יורד מכם וכעת אתם יכולים להתרכז במה שחשוב באמת והוא ניהול העסק שלכם. החיסרון של שיטה זו הוא שאם קיבלתם קישורים מאתרים שאינם רלוונטיים והקישורים אינם איכותיים, גוגל רואה את זה בעין לא יפה והאתר שלכם עלול להיענש. בנוסף, מדובר בעוד שירות שכמובן עולה לכם כסף.

קישורים לקידום אורגני מה הקשר בינם לבין תוכן?

קיים קשר ישיר בין תוכן איכותי לבין קישורים לקידום אורגני. הסיבה לכך היא משום שדרך אותן כתבות, פוסטים המתפרסמים בבלוגים ותכנים האתר שלכם מקבל קישורים. לכן, אנו ממליצים לכם לא סתם לשתול כל מיני קישורים בכל מיני מקומות, אלא לדאוג שהקישורים שמגיעים לאתר שלכם מתבססים על אסטרגיית תוכן חכמה. איך עושים את זה?

 1. בונים אתר – אם עדיין אין לכם אתר קיים, זה הזמן לבנות אחד. שווה לבנות אתר לפי כל החוקים של קידום אורגני.
 2. מחקר מילות מפתח -עליכם לדעת עוד לפני שאתם שותלים קישורים בכל מיני מקומות אילו ביטויים אתם רוצים לקדם באתר שלכם לפי הרלוונטיות שלהם ורמת התחרות שלהם בגוגל. היום יש מגוון של כלים שדרכם אפשר לעשות את המחקר וזה שלב מאוד חשוב בתהליך.
 3. בניית אסטרטגיית תוכן- ההמלצה היא שלא לבנות את כל הקישורים בבת אחת, אלא לפרוס אותם על פני תקופה. למשל, אפשר להחליט שבחודש אחד אנחנו בונים 3 קישורים מאתרים סמכותיים רלונטיים חיצוניים ועוד 3 קישורים פנימיים בתוך האתר. חשוב לבחור נושאים מרתקים לכתבות שלנו ולהעניק דרך התוכן ערך מוסף לגולש. התכנים צריכים להיות מותאמים לקהל היעד מצד אחד, אך מצד שני מעניינים ומקוריים.

מה ההבדל בין קישורים לקידום אורגני מאתרים חיצוניים לבין קישורים פנימיים?

קישורים פנימיים הם קישורים שמגיעים מתוך האתר שלנו לדפים אחרים. למשל, נניח שיש לנו חנות למכירת תוספי תזונה. לחנות שלנו יש בלוג ובו יש כתבה חדשה שפרסמנו העוסקת בנושא: 5 תוספי תזונה שישאירו אתכם בריאים לכל עונת החורף. אחד מתוספי התזונה שמופיעים בכתבה שלנו הוא ויטמין C. מאותו ביטוי  ויטמין C אנו מקשרים את הגולשים שלנו לעמוד בו האתר מוכר את כל סוגי תוספי התזונה מקטגוריית ויטמין C. זה קישור פנימי. לעומת זאת, כחלק מאסטרטגיית התוכן שלנו החלטנו לפרסם כתבה באתר וואללה בנושא: אילו תוספי תזונה מומלצים לאחר פעילות מאומצת. בתוך הכתבה מופיע המגנזיום התורם להתאוששות הגוף ולשיפור הביצועים אצל ספורטאים. מתוך הביטוי מגנזיום האתר שלנו מקבל קישור לעמוד בו נמכרים תוספי תזונה לספורטאים. זה קישור חיצוני. לקישורים חיצוניים יש יותר כוח מקישורים פנימיים בתהליך הקידום האורגני, בהנחה ומדובר באתרים סמכותיים ורלונטיים.

מה היתרונות של קישורים לקידום אורגני?

 • קישורים איכותיים תמיד נשארים שם והם מספקים לנו תוצאות טובות יותר לטווח הארוך, זאת בשונה מפרויקטים ממומנים המספקים תוצאות לטווח הקצר.
 • קישורים איכותיים מקבלים הקלקות רלוונטיות משום שהם מכוונים קהל יעד.
 • קישורים עוזרים לנו להשיג טראפיק איכותי לאתר שלנו בעלות יחסית נמוכה.
 • קישורים בונים את המוניטין, השם הטוב של האתר ומשפרים את התדמית שלו.
 • קישורים הם חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית תוכן ופיתוח עסקי התורמת לטווח הארוך
 • קישורים איכותיים מביאים ללידים טובים יותר
 • קישורים הם סוג של נכס

לסיכום, שווה לזכור, קישורים לקידום אורגני הם בין הפרמטרים הכי חשובים היום בתהליך הקידום ולכן אסור לוותר על זה. אם אין לכם מושג מאיפה להתחיל ואין לכם זמן ללמוד את התחום והאתר שלכם כבר חי ובועט, שווה לפנות לחברה או איש מקצוע המתמחים בקידום אורגני באופן כללי והטמעת קישורים באופן ספציפי כדי שהאתר שלכם ימריא לכיוון הנכון.רק אם תשקיעו בקישורים דרך אתרים אחרים, תוכלו לקדם את תוצאות וביטוי החיפוש שלכם בגוגל.

לפרטים נוספים על קישורים מאתרים רלונטיים וסמכותיים אנו מזמינים אתכם להשאיר את הפרטים שלכם ונשמח לסייע לכם בתהליך.

 

ליצירת קשר והצעות מחיר שלא תמצאו באף מקום – 050-5509091

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

קישורים לקידום אתר בגוגל

קישורים הם אחד מהקריטריונים הכי חשובים בתהליך של קידום אתר בגוגל. קישורים הם חלק ממנגנון שבעזרתם מנוע החיפוש גוגל מקדם

קישורים בתשלום

קיים קשר ישיר וחזק בין קידום אורגני – SEO, תוכן איכותי וקישורים. במדריך הבא נציג בפניכם את כל מה שאתם

איך לפרסם מאמרים איכותיים לקידום האתר

קישורים חיצוניים seo

אחד התחומים שיותר מעסיקים מקדמי אתרים, בוני אתרים וכן גם בעלי אתרים שמבצעים את פעולת הקידום של האתר שלהם בעצמם

קישורים לאתר

אין ספק בכלל כי אחד הדברים שהכי חשוב להשקיע בהם בתהליך של קידום אורגני או מה שנקרא גם SEO ולא

0
  0
  מוצרים שלך
  עגלה ריקהחזרה לחנות
  גלילה למעלה
  Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
  × אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!