מה זה קישורים לאתר ואיך זה קשור לקידום אתרים?

אם אין לכם קישורים נכנסים לאתר, אתם יכולים לשכוח מהמקום הראשון בגוגל – את המשפט הזה לבטח שמעתם לא מעט בניסיונות לברר איך תוכלו להביא את האתר שלכם אל ראש תוצאות החיפוש בגוגל. אבל האם זהו אכן המצב? האם אתם באמת צריכים קישורים לאתר או שאתם יכולים להסתפק בתוכן טוב וקצת מולטימדיה? ומה זה בכלל אומר קישורים נכנסים לאתר? איך יוצרים או משיגים אותם? האם זה עולה כסף? האם זה שווה את הכסף? על שאלות אלו ועוד, עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של חברת BESTLINKS, המתמחה בקידום אתרים במנועי חיפוש ומציעה שלל פתרונות של קישורים לאתרי אינטרנט.

שירותי תוכן בלחיצת כפתור

האם אתם צריכים קישורים לאתר ולמה?

ובכן, התשובה הקצרה היא כן והתשובה הקצת יותר ארוכה היא שאם אין לכם קישורים נכנסים לאתר, אתם יכולים לשכוח מהמיקומים הראשונים בתוצאות החיפוש בגוגל. השאלה היא מדוע אתם צריכים את הקישורים האלה, ואיך הם בדיוק קשורים לדירוג של אתרים על ידי מנועי החיפוש השונים ובראשם גוגל. ובכן, המטרה האולטימטיבית של כל מנוע חיפוש היא להציג למשתמשים שלו את תוצאות החיפוש שיכולות לסייע לו בצורה הרבה ביותר. כך למשל, כאשר משתמש גוגל מחפש איש מקצוע כלשהו, המטרה של גוגל היא להציג לו את אנשי המקצוע הטובים ביותר, הפופולאריים ביותר והמומלצים ביותר.
לשם כך, נעזרים מנועי החיפוש בשורה ארוכה של רמזים ובכלל זה רמת התוכן באתר האינטרנט של אותו איש מקצוע, איכות התוכן, כמות התוכן, כמות הטראפיק ועד כמה התוכן מעניין את המבקרים באתר, איכות קוד התכנות של האתר, הערך שמספק האתר לגולש באמצעות סרטונים, תמונות, מדריכים ומולטימדיה בכלל וכן הלאה. כל אלה הם פרמטרים שאותם בוחנים מנועי החיפוש ומהם הם גוזרים מספר אחד שמשקף את דירוג האתר בעיני מנוע החיפוש. ככל שהדירוג גבוה יותר, כך האתר יופיע במיקומים גבוהים יותר בדפי תוצאות החיפוש.

אחד מהפרמטרים שבשנים האחרונות הפך להיות סופר חשוב בעולם קידום האתרים הוא הפרמטר של קישורים לאתר. בעולם האמיתי, הכלי שעומד לרשותנו בכדי לבחור איש מקצוע אמין, מקצועי ואיכותי הוא המלצות. אנחנו פונים לחברים, בני משפחה, מכרים ואנשי מקצוע אחרים ומבקשים המלצות על איש מקצוע. בעולם האינטרנט, הקישורים הנכנסים לאתר של איש המקצוע הם למעשה ההמלצות שלו. ככל שיש לו יותר המלצות וככל שההמלצות האלה מגיעות מגורמים יותר אמינים, חשובים ופופולאריים, כך ניתן להעריך שגם הוא טוב, חשוב ופופולארי יותר ולכן הדירוג שלו עולה.

ראו גם: קניית קישורים איכותיים

מה זה קישורים לאתר?

ובכן, קישורים לאתר הם למעשה קישורים המוצגים בכלל באתר אחר אבל מפנים לאתר שלכם. למשל, כאשר אתם נרשמים לאינדקס עסקי כמו דפי זהב, הפרטים שלכם מופיעים באתר דפי זהב וממנו יוצא קישור שמפנה לאתר שלכם, אבל זהו קישור מאוד פשוט שמנועי חיפוש מתעלמים ממנו בדרך כלל כי אותו יש לכולם. החוכמה היא לייצר קישורים נכנסים באיכות גבוהה, שבאמת יכולים להעיד על כך שהאתר שלכם מיוחד על פני המתחרים. כך למשל, קישור נכנס שמגיע מאתר חדשות מוביל יכול להיחשב לאיכותי מאוד ואותו דבר לגבי קישור שמגיע ממגזינים מקצועיים בתחום הפעילות שלכם, מאתרי אינטרנט של כנסים מקצועיים בתחום הפעילות שלכם, מאתרי תוכן שעוסקים בתחום שלכם וכן הלאה. קישורים מרשתות חברתיות, מטוקבקים, מפורומים או כאמור מאינדקסים עסקיים, הם איכותיים הרבה פחות, פשוט מכיוון שאת הקישורים האלה כל אחד יכול להשיג, גם איש המקצוע הגרוע ביותר. בשורה התחתונה, המטרה שלכם היא לייצר כמה שיותר לינקים לאתר שלכם באמצעות קישורים נכנסים שמפנים מאתרים אחרים אל האתר שלכם. הפניה שנותן אתר אחר למבקרים שלו, אל האתר שלכם, בהחלט יכולה להיחשב כהמלצה וכך אכן מתייחסים לכך מנועי החיפוש השונים.

ראו גם: כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

מקסום בניית קישורים

איך משיגים קישורים לאתר?

השגת קישורים לאתר יכולה להתבצע בצורה טבעית ואותנטית לחלוטין והיא יכולה להתבצע בצורה מלאכותית, אבל בשני המקרים, זה חייב להיראות טבעי ואותנטי לחלוטין ונסביר. בדומה לדוגמא שנתנו קודם לכן, בכדי לייצר קישור נכנס איכותי לאתר שלכם, תוכלו לפרסם כתבה, הודעה לעיתונות או מאמר ממומן באחד מאתרי החדשות המובילים ולהוציא ממנו קישור אל האתר שלכם. קישור זה לכשעצמו לא יכול להשיג עבורכם את כל מטרותיכם, אבל הוא בהחלט יכול לסייע. תוכלו גם להשתתף בכנס ענפי בתחום הפעילות שלכם וליהנות מקישור נכנס מאתר הכנס, שנחשב לאתר מקצועי ונחשב. אלו הן דוגמאות לקישורים איכותיים שמושגים בצורה טבעית ואותנטית לחלוטין. אבל כמה קישורים כאלה כבר אפשר להשיג כאשר אתם עסק קטן יחסית או אפילו עסק בינוני בתוך עולם שמתחרים לא מפרגנים בחינם?

בשורה התחתונה, עליכם להשיג קישורים לאתר גם בצורה מלאכותית, אלא שגם במקרה הזה חשוב מאוד שזה ייראה מאוד טבעי ומאוד אותנטי. כך למשל, תוכלו לפנות לחברה המציעה קישורים למכירה ולקנות ממנה מספר קישורים לאתר שלכם. המדובר בקישורים היוצאים מאתרי תוכן שאותם הקימה אותה חברה בדיוק למטרה זו. ישנם אתרי תוכן יותר מקצועיים וישנם פחות וככל שתייצרו קישורים לאתר שלכם מאתרים יותר מקצועיים וכאלה שנהנים מיותר טראפיק, כך תוכלו ליהנות מעלייה משמעותית יותר בדירוג שלכם במנועי החיפוש.
הדבר החשוב ביותר לזכור בהיבט זה הוא, שכל קישור נכנס שאתם מוסיפים לאתר שלכם חייב להיראות כאילו הוא קישור טבעי לחלוטין. זה אומר שעליכם לקחת בחשבון את תדירות הוספת הקישורים, את האנקורים שמהם יוצא הלינק עצמו אל האתר שלכם, החיבור המקצועי בין מה שאתם עושים ובין האתר שממנו מגיע הקישור (למשל קישור לאתר של מוסך מאתר תוכן בתחום המוסכים או כלי העבודה) וכן הלאה. חשוב מאוד שכל פעילות הקישורים שלכם תיראה טבעית לחלוטין ואותנטית לחלוטין, שכן מנועי החיפוש מאוד לא אוהבים שמנסים "לעבוד" עליהם ולפגוע בניסיון שלהם להעמיד לטובת המשתמשים שלהם את תוצאות החיפוש הטובות ביותר מבחינתם. עד כמה זה חשוב? ובכן, אם גוגל למשל תזהה פעילות לא כשרה באתר שלכם, לא רק שהיא לא תעלה את הדירוג שלכם, אלא שהיא תוריד אותו ואף תעניש אתכם בדחיקתכם אל הדפים האחוריים של תוצאות החיפוש.

אז איך עושים את זה נכון ובטוח?

כל הנושא של לינקים לאתר הוא נושא מאוד מקצועי, שצריך להתבצע על פי כללים מאוד סדורים ובצורה מאורגנת המבוססת על פרופיל קישורים לאתר. גם אם אתם חושבים שאתם יכולים לפנות לגורם פרטי שמוכר לינקים לאתרים ולקנות ממנו כמה לינקים בתקציב שעומד לרשותכם, כדאי מאוד שלא תעשו זאת בעצמכם אלא תתנהלו בסיוע גורם מקצועי, שבמקרים רבים יכול להיות גם הגורם שיכול למכור לכם את הלינקים הדרושים. ישנן חברות קידום רבות שמנהלות אתרים ייעודיים למטרה זו ובין כל פעילות הקידום שהן מבצעות עבורכם, יכולות להציע לכם גם לינקים לאתר.

BESTLINKS היא דוגמא נהדרת לחברה מובילה בתחום קידום האתרים, שגם מציעה קישורים לאתר במגוון רחב של ענפים וברמת איכות גבוהה הנבחנת על בסיס יומיומי מול גוגל בטכניקות שפיתחה החברה בעצמה. בין שלצורך קידום האתר ובין שלצורך רכישת לינקים לאתר, BESTLINKS היא בהחלט תחנה שאתם רוצים לעצור בה.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

× איך נוכל לעזור לך ?