מחיקת מידע מהאינטרנט – כל מה שצריך לדעת

לפרטים נוספים – 050-5509091

מחיקת מידע מהאינטרנטאנחנו לא תמיד מודעים לכך אבל פעמים רבות המידע שאנחנו מקבלים בתוצאות החיפוש בגוגל הוא כזה שעבר שיפורים וליטושים ולא תמיד מידע שמופיע באופן טבעי ואורגני בתוצאות החיפוש. זו למעשה התוצאה הסופית של תהליכי מחיקת מידע מהאינטרנט. ננסה להסביר פה למה למותגים ובעלי עסקים משתלם להתעסק במחיקת מידע מהאינטרנט ונציע מספר שיטות וטיפים לשיפור המידע שעולה בהקלדת השם שלכם או של בית העסק שלכם בתוצאות החיפוש.

מחיקת מידע מהאינטרנט למה זה חשוב?

כולנו מכירים את זה, במקרים בהם אנחנו מעוניינים לסגור עסקה עם בית עסק מסוים, לרכוש מוצר או לפנות לאיש מקצוע, כמעט תמיד הצעד הראשון שלנו הוא חיפוש מידע אודות אותו אדם או עסק ברשת. מה קורה לעסק, שהמידע הראשוני שעולה בהקשר שלו בתוצאות החיפוש הוא שלילי? ככל הנראה שאותו עסק יפגע מאד משום שהפניות אליו יתמעטו משמעותית. לכן, מחיקת מידע יכולה לעזור למותגים או עסקים בעלי איזכורים שליליים ברשת. כשמדובר על מחיקת מידע מהאינטרנט אנחנו מתכוונים לדחיקתם של אזכורים שליליים לתחתית תוצאות החיפוש ככל האפשר, כך שהתוצאות הראשונות בחיפוש השם של המותג, האדם או העסק יהיו חיוביות.

למי יכולה לעזור מחיקת מידע מהאינטרנט?

כל מותג, בעל מקצוע, עסק או אדם פרטי שמופיע תחת השם שלו מידע שלילי ברשת יכול להיעזר במחיקת מידע . בין אם לשם שיפור המוניטין של האדם הפרטי או בשביל למנוע מצב בו אנשים לא פונים אליכם בגלל ביקורת שלילית. מחיקת מידע מהאינטרנט תוכל לעזור לכם לשלוט בתוכן המקושר אליכם.

טיפים ושיטות למחיקת מידע

עקרונית, התהליך של מחיקת מידע מהאינטרנט הוא מורכב ודורש בעל מקצוע המתמחה בתחום הספציפי, אבל ישנם כמה דברים שאתם יכולים לעשות לפני כדי לשלוט במידע אודותכם באינטרנט לפני שאתם פונים לאיש מקצוע.

 1. למדו את היקף התופעה

  הצעד הראשון והפשוט ביותר הוא לחפש בעצמכם את השם או הביטוי שמעלה תוכן שלילי עליכם. חפשו בכל מיני דרכים במנועי החיפוש את השם שלכם ובדקו האם ישנם איזכורים שליליים ומה המקור שלהם. ישנם איזכורים שיותר קל לטפל בהם וישנם כאלו שפחות. את תהליך החיפוש הזה חשוב לעשות אחת לתקופה כדי לשמור על השם הטוב שלכם ברשת.

 2. יצירת תוכן חיובי 

  אחת השיטות לדחוק תוכן שלילי מטה בתוצאות החיפוש היא יצירת תוכן חיובי שיעלה מעלה. נסו להקים נכסים דיגיטליים בהם אתם שולטים בתכנים. השתמשו באתרים חזקים שמקודמים אורגנית בפייסבוק כדי לקדם תוכן שיצרתם. עמוד פייסבוק, עמוד יוטיוב, ערך בויקיפדיה וכדומה. כמובן שזהו לא תהליך קצר ופשוט. לא מספיק רק ליצור את הנכס הדיגיטלי, צריך גם לתחזק אותו לאורך זמן, לייצר תוכן טוב באמת ולהשתמש בכל מיני שיטות שיעזרו לקדם את התוכן. לדוגמה, אם בחרתם להקים ערוץ יוטיוב, חשוב לדאוג שכל הסרטונים שאתם מעלים כוללים תיאור טקסטואלי של השם שאתם רוצים לקדם, הן בכותרת הסרטון והן בתיאור שלו. קידום תוכן הוא תחום שלם ומורכב אבל חשוב שתעשו את המאמצים המינימליים האלו. מלבד הרשתות החברתיות שמאד מקודמות באופן אורגני באינטרנט תוכלו גם להקים בלוג חינמי שם תוכלו לייצר תוכן חיובי ורלוונטי לתחום שלכם ולקוות שהתוכן הזה יעלה מעלה בתוצאות החיפוש.

 3. מחיקת תוכן שלילי באופן עצמאי 

  פעמים רבות התוכן השלילי שעולה בתוצאות החיפוש הוא דווקא כזה שכן בשליטתכם, בתגובה לסרטון שהעליתם או בתגובה לפוסט בפייסבוק לדוגמה. אם יש באפשרותכם למחוק תוכן שלילי באופן עצמאי יתכן וכדאי לעשות זאת. יחד עם זאת חשוב לפעול במשנה זהירות, ישנם אנשים שלא יוותרו לכם אם תמחקו תגובה שלילית שכתבו ויתכן ותצטרכו לחסום אותם מהעמוד שלכם או לפעול בדרך אחרת.

 4. פנייה למקורות שפרסמו תוכן שלילי 

  לפעמים, הצעד הפשוט ביותר למחיקת מידע מהאינטרנט הוא פשוט לבקש. אם אתר כלשהו פרסם תוכן שלילי עליכם נסו לפנות אל אותו אתר ובקשו להסיר את התוכן, לעיתים ישנם תנאים משפטיים באתר שיגבו אתכם, לפעמים הצד השני פשוט יסכים, בכל מקרה אין מה להפסיד מלנסות.

 5. פרופילים ברחבי הרשת 

  ישנם אתרים שעצם קיום של פרופיל עם השם שלכם באותו אתר יכול לעלות מאד מהר בתוצאות החיפוש. חפשו אתרים בעולמות התוכן הרלוונטיים לכם, אם זה מוזיקה, בישול או טיולים, הקימו פרופילים והגיבו עם השם שלכם לפעילות ברשת

מי יכול לעזור במחיקת מידע מהאינטרנט וכמה זה עולה?

הצענו פה כמה שיטות וטיפים למחיקת מידע מהאינטרנט, אבל מחיקת מידע מהאינטרנט הוא תחום רחב ומורכב וישנם אנשי מקצוע המתמחים בו באופן ספציפי. לפעמים מדובר בפעולה פשוטה שיכולה לשפר את הנראות שלכם ברשת ולעיתים בתהליך אסטרטגי ארוך טווח. לרוב מדובר באנשי מקצוע בתחום קידום האתרים שמתמחים ספציפית במחיקת מידע מהאינטרנט. העלות של התהליך תלויה בהיקף התופעה שדורשת תיקון וקשה להעריכה מראש, בכל מקרה אין מה להפסיד מלהתייעץ עם בעל מקצוע.

ליצירת קשר והצעות מחיר שלא תמצאו באף מקום – 050-5509091

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

לפנק עם מגש פירות באר שבע

תשכחו משוקולדים, נמאס מבורקסים – היום אם אתם רוצים להפתיע ולשמח באמת חברים או קרובי משפחה, תעשו את זה עם

0
  0
  מוצרים שלך
  עגלה ריקהחזרה לחנות
  גלילה למעלה
  Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
  × אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!