הסרת מידע מגוגל

הסרת מידע מגוגלהסרת מידע מגוגל

זה לא סוד שבימינו לפני כל סגירת עסקה עם ספק או עבודה עם איש מקצוע אנחנו קודם כל בודקים ביקורות בגוגל. אבל מה קורה במקרה שיש לקוח אחד או יותר שלא היו מרוצים מהשירות ו”לכלכו” עלינו ברשת? אומנם יש שיטענו שהלקוח תמיד צודק אבל ביקורות שליליות ברשת יכולות ממש לפגוע בבתי עסק. אחת השיטות להתמודדות עם התופעה היא הסרת מידע מגוגל. זה נשמע מוזר, אבל ישנן שיטות שבהן אפשר לנקות אזכורים שליליים ובכך למנוע את התופעה המזיקה.

למה צריך בכלל הסרת מידע מגוגל?

אם כאשר מחפשים את השם שלכם או של בית העסק שלכם עולים אזכורים שליליים, יתכן מאד כי אלו ימנעו מאנשים ליצור איתכם קשר. בין אם מדובר בעסק, מותג או אדם פרטי, תרצו כנראה שבחיפוש השם בגוגל התוצאות שיעלו יהיו חיוביות ומחמיאות. לפעמים החיפוש בגוגל הוא הרושם הראשוני שלכם, וכולנו רוצים לייצר רושם ראשוני חיובי, לכן כשזה תלוי בנו הסרת מידע מגוגל יכולה פעמים רבות לעזור לשקם את הרושם הראשוני שנוצר.

הסרת מידע מגוגל – איך זה עובד?

אם גיליתם שיש לכם איזכורים שליליים בגוגל ישנם כמה מהלכים שאתם יכולים לעשות כדי להתמודד עם התופעה.

 • אבחון המצב 

  קודם כל כדי לדעת לטפל בבעיה כדי שתבינו את ההיקף שלה וממה היא נובעת. באמצעות מחקר חיפושים קטן תוכלו לנסות ולהבין את היקף התופעה. בדקו כמה תגובות שליליות עולות כשמחפשים את השם שלכם או של בית העסק ומאיפה הן מגיעות. האם מדובר בפסקי דין משפטיים, ביקורות באתרי דירוג שונים, פוסטים בפייסבוק וכדומה. את הבדיקה הזו חשוב לעשות אחת לכמה זמן אם אתם רוצים לשלוט באמת על המוניטין שלכם ברשת. רק כך תוכלו לדעת אם יש צורך בכלל בהסרת מידע מגוגל.

 • קידום תוצאות חיוביות 

  כשאתם מחפשים אחר איזכורים שליליים אל תשכחו גם מהאיזכורים החיוביים. לפעמים יהיה יותר קל לקדם למעלה בתוצאות החיפוש תוצאות חיוביות ובאמצעותן לדחוק את התוצאות השליליות.

 • הסרת תוכן שלילי 

  במקרים מסוימים יש סיכוי שתוכלו באופן עצמאי להסיר תוכן שלילי אודות השם שלכם או של המותג. לדוגמה, אם התגובות השליליות נמשכות מתגובות לפרופיל הפייסבוק שלכם תוכלו למחוק אותן עצמאית. אם המקור לאיזכורים השליליים אינו בבעלותכם, פנו למקור המפרסם ובקשו ממנו להסיר את התוכן הפוגעני, לפעמים ישנם אתרים שיענו לבקשות שלכם או שבאמצעות תנאים משפטיים לשימוש באתר תוכלו לטעון שמחובתם להסיר את האיזכור השלילי.

 • יצירת נכסים דיגיטליים נוספים בשליטתכם 

  אחת הדרכים לקדם באופן חיובי את המותג או השם שלכם היא באמצעות שליטה בתכנים המקושרים אליו. לדוגמה אם אין לכם ערוץ יוטיוב תוכלו להקים כזה ולקדם בו סרטונים חיוביים. גוגל ויוטיוב הן בבעלות משותפת ולכן פעמים רבות סרטוני יוטיוב מקבלים עדיפות בקידום האורגני. אם כבר החלטתם לייצר ערוץ יוטיוב חדש, עשו מאמץ להקים את הסרטונים בערוץ באופן שיקדם אותם בתוצאות החיפוש. לדוגמה, השתדלו לשלב את שם המותג או השם שלכם בתיאורים הטקסטואליים של הסרטון. אם אין לכם עמוד פייסבוק זו הזדמנות מעולה לפתוח אחד כזה. פייסבוק אמנם לא בבעלות גוגל אבל הוא אתר אמין וחזק בתוצאות החיפוש. בכל מקרה בו תבחרו להקים ערוץ תוכן חדש חשוב לעשות זאת בצורה מקצועית, איכותיות וכמובן חיובית על מנת שיתרום לכם

 • יצירת פרופילים נוספים באתרי תוכן 

  השתמשו בשם שלכם באופן חיובי באמצעות הקמת פרופילים באתרי תוכן רלוונטיים לכם או לתחום שלכם. לדוגמה, צרו לכם פרופיל באתר טיולים כלשהו והגיבו עם השם שלכם. אם האתר חזק השם שלכם יעלה בתוצאות החיפוש ויתכן מאד שזה יהיה על פני תגובות שליליות קודמות.

 • הקמת בלוג 

  עוד שיטה פשוטה יחסית ליצירת תוכן חיובי היא באמצעות אתרים חינמיים להקמת בלוג. תוכלו לשלב בבלוג שלכם תוכן חיובי בשליטה המוחלטת שלכם שיאזכר את השם שלכם או של המותג באופן מחמיא. כמובן שזה דורש יצירת תוכן מעניין ורלוונטי.

 • ערך בויקיפידיה 

  אם אין כזה, ערך רלוונטי בויקיפידיה יכול להתקדם יפה בתוצאות החיפוש.

 • צרו קשר עם איש מקצוע

  הסרת מידע מגוגל היא תחום שלם שיש ללמוד ולהבין, מלבד השיטות הפשוטות יחסית שהצענו פה, תוכלו תמיד לפנות לאיש מקצוע שיעשה את העבודה עבורכם גם מעבר לפתרונות השטחיים. הסרת מידע מגוגל זה תהליך מורכב ואסטרטגי שיש לפעול בו בחוכמה כדי להגיע לתוצאות משביעות רצון.

כמה עולה הסרת מידע מגוגל?

אם תהליך הסרת מידע מגוגל משמעותי לכם יהיה חכם מצידכם לפנות לבעל מקצוע שינהל את התהליך. מבחינת עלויות קשה להעריך זאת מראש. ישנם מקרים שפתרונות קצרים ומהירים יספיקו וישנם מקרים שנדרשת עבודה אסטרטגית מורכבת. בכל מקרה שווה להתייעץ עם בעל מקצוע מומלץ ולהבין את היקף התהליך. שימו לב, ישנם אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בתחום של הסרת מידע מגוגל או שיפור מוניטין ואלו יהיו רלוונטיים עבורכם.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

איך למחוק מגוגל
בלוג

איך למחוק מגוגל?

איך למחוק מגוגל? בעידן של היום, מרבית המידע הקיים ברשת נשלט כמעט באופן אבסולוטי על ידי גוגל. יתרה מכך, אנחנו

דחיקת תוצאות מגוגל
בלוג

דחיקת תוצאות מגוגל

דחיקת תוצאות מגוגל אם גם אתם נתקלתם בסיטואציה בה חיפשתם את עצמכם בגוגל וחשכו עינכם אתם במקום הנכון. בעידן של

ניהול מוניטין בגוגל באינטרנט
ניהול מוניטין

ניהול מוניטין בגוגל

ניהול מוניטין בגוגל הוא אחד הדברים החשובים ביותר לעסקים. לכל עסק יש  מוניטין בגוגל, בין אם מוניטין חיובי או מוניטין

מיתוג לעסקים
ניהול מוניטין

מיתוג לעסקים

מיתוג לעסקים כאשר יש ברשותנו עסק, חשוב מאוד לדעת לשווק אותו נכון ולמשוך אליו לקוחות. אחד התהליכים החשובים לכך הוא

מיתוג באינטרנט
ניהול מוניטין

מיתוג באינטרנט

מיתוג באינטרנט הוא שם כולל לתהליך בו אדם או עסק משווקים כמותג. המיתוג למעשה מאפשר לקדם עסקים וחיים אישיים. קיימים

ניהול מוניטין לאנשים
ניהול מוניטין

ניהול מוניטין לאנשים

לכל אדם יש מוניטין כלשהו גם אם הוא לא רצה בכך. התפתחות הטכנולוגיה הובילה לכך שהמוניטין מופץ ברשת ולעתים אין

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
0
  0
  מוצרים שלך
  עגלה ריקהחזרה לחנות
  גלילה למעלה
  ×