אל תפספסו אפילו שיטה אחת! יותר מ-10 שיטות שעובדות להשגת קישורים חיצוניים לאתר

אייקון חללית - קניית קישורים חיצוניים

כולנו יודעים שבין הקריטריונים שהכי משפיעים על קידום האתר שלנו מבחינה אורגנית הם הקישורים החיצוניים. לא סתם בעלי אתרים, מקדמים ובוני אתרים משקיעים אנרגיה, זמן וגם לא מעט כסף בכל הנושא של קישורים. קיים קשר ישיר בין כתיבת תוכן איכותי לאתר שלנו לבין הטמעת קישורים הן חיצוניים והן פנימיים אבל בגדול מה שתורם לקידום עצמו הוא קישורים חיצוניים איכותיים. כלומר, ככל שמובילים לאתר שלנו יותר קישורים חיצוניים עם דגש על אתרים איכותיים, אתרים אמינים ואתרים עם סמכות כלומר ההפך מאתרי ספאם, ככה בעצם הסיכויים של האתר שלנו להופיע במקומות גבוהים במנוע החיפוש גוגל ובמנועי חיפוש נוספים עולה. כמובן שהחלפת הקישורים חייבת להיעשות על פי מחקר מילות מפתח אבל זה כבר נושא למאמר אחר לגמרי.

כתיבת תכנים לאתר במובייל

אז איך להשיג קישורים לאתר? 10 דרכים יעילות:

1. מאמרים

אחת הדרכים היותר טובות שעוזרות לנו להשיג קישורים חיצוניים לאתר היא דרך מאמרי אורח. כאמור, קיים קשר ישיר בין החלפת קישורים או הטמעת קישורים לבין כתיבת תוכן. מה זה אומר? זה אומר שאנחנו פונים לאתר כלשהו, כמובן שזה חייב להיות אתר איכותי כי הרי גוגל יודע לזהות אתרים איכותיים ומבקשים מבעל האתר או מהאדם שאחראי על ניהול התוכן של האתר להתארח אצלו עם מאמר.

מתוך התוכן אנחנו מוציאים קישור לאתר שלנו ואז בעצם האתר קיבל מאמר איכותי בחינם ואתם הרווחתם קישור. מצב שכולם מרוויחים וזו עדיין אחת השיטות הכי פופולאריות בכל מה שקשור להחלפת קישורים חיצוניים. עם הזמן יוצרים קשרים שמתחזקים וזה בעצם מוביל לעוד ועוד קישורים. כמובן שכאן נכנסת לתמונה עבודת המחקר שלכם משום שככל שהאתר יהיה יותר רלוונטי לתחום שלכם, ככה הקישור יהיה יותר איכותי ויותר רלוונטי.

לדוגמא, אם יש לכם אתר שעוסק בעיצוב חדרי תינוקות, האינטרס שלכם הוא להטמיע תכנים באתרים הקשורים לתחום שלכם כמו למשל חנויות המוכרות ציוד לתינוקות, אתרים בתחום עיצוב הבית, אתרים העוסקים בשיפוצים או צביעת חללים לתינוקות ועוד. אין לזה סוף. פשוט צריך להיות יצירתיים ולכתוב תכנים אשר רלוונטיים לאתר שממנו אתם מוציאים את הקישור.
אתם יכולים להיעזר בחברה שמתעסקת בשירותי בניית קישורים כמו BestLinks

2. פורומים

לא נעמיק כאן יותר מדי במילים משום שבעבר זו הייתה דרך מצוינת להטמיע קישורים בתוך האתר שלנו והיום ככל שהזמן עובר, פחות ופחות משתמשים בשיטה הזו. אמנם פורומים יכולים להיות פעילים ומאוד לעזור לנו מבחינת התנועה לאתר שלנו אבל חייבים לעשות את התהליך בצורה חכמה ובצורה טבעית.

מקדמי קידום אורגני

3. קניית קישורים

דרך נוספת שיכולה לסייע לנו בכל הנושא של הטמעת קישורים היא פשוט לרכוש אותם. בוני אתרים ומקדמי אתרים מובילים בתחומם מקימים תשתית או מערך לקניית קישורים שבעצם דרכו אנו יכולים לשפר את האתר שלנו מבחינת מיקומים. חשוב לוודא כמובן שמדובר בגורם סופר אמין ומקצועי משום שהטמעת קישורים חיצוניים היא סוג של מלאכת נמלים ונדרשים גם ידע וגם ניסיון בהיבט הזה.
ראו גם: בניית קישורים מחיר

4. טור או פינה משלנו

כאן ערך הקישורים הוא מאוד גבוה אבל השיטה הזו היא קצת קשה ליישום. כלומר, במקום שתשלבו תכנים חד פעמיים ותרדפו אחרי אנשים מהתחום, אתם יכולים לעשות את זה יותר פשוט ולפתוח טור או פינה באתר עם רמת סמכות גבוהה בתחום שלכם. אחרי שבעצם תבססו את הפינה שלכם, תוכלו להעביר אותה אליכם או להמשיך באותו אתר וכך להוציא קישורים ישירות לאתר שלכם.

5. אתרי אינדקסים

יש המון סוגים של אינדקסים ברשת חלקם בתשלום חלקם בחינם. אמנם לא כל האינדקסים מאפשרים להוציא מהם קישורים אבל יש גם לא מעט כאלה שכן.

יש לזה חשיבות מבחינת האזכורים כלומר גוגל יודע להסתכל גם על הפרטים הטכניים של העסק כמו למשל הטלפון של העסק, הכתובת שלו וכדומה. ככל שיש יותר אזכורים ככה זה בעצם תורם לנוכחות של העסק שלנו וגם לקידום עצמו. השיטה הזו מביאה אינסוף אפשרויות ויש המון אתרים שפשוט ישמחו לפרסם מאמר גם אם לא חשבו על האופציה הזו. זה כסף נקי וזה שוב אינטרס של כולם. כן חשוב לדעת איפה לפרסם והאם אפשר להגיע לתוכן.

6. השוואת מוצרים

דרך נוספת להשיג קישורים היא על ידי עבודת חיפוש. כלומר, מה שצריך לעשות הוא לחפש מוצרים שאנשים מתלבטים לגביהם ולכתוב סוג של השוואה בין המוצרים ואפילו לכתוב המלצה מהצד שלכם לגבי סוג המוצר שאתם ממליצים עליו. אם תצליחו בעצם לאתר מוצרים שיש להם הרבה חיפושים ברשת, עם הזמן התוכן יקבל עוד ועוד קישורים.
ראו גם: חשיבות בניית קישורים לחנות אינטרנט

ניתוח תוצאות קידום אורגני

7. ריכוז של מומחים

אם אתם עורכים שאלונים שמקבלים מענה מקבוצה של מומחים בתחום שלכם, מדובר באחת הדרכים היותר טובות לקבל קישורים. במידה והתוכן הוא תוכן מקצועי, איכותי ובמקביל אתם מצליחים לרכז אנשים שהם באמת מובילי דעת קהל וכבר מראש יש להם קהל לקוחות מעניין זו דרך מעולה להשיג קישורים ולא סתם קישורים, קישורים איכותיים.

8. אתרי תמיכה

כל מקדם אתרים או בונה אתרים חייב להשקיע בתשתית משל עצמו. כמובן שלא מדובר באתר בודד אלא בכמה אתרים. תשתית נותנת לנו יתרון מאוד מאוד גדול בעיקר שמדובר בדומיינים חזקים.

9. מדריכים מקצועיים

כתיבה של מדריכים מקצועיים, מפורטים, מעמיקים וארוכים על תחום מסוים יכולה מאוד לתרום לתהליך של קידום והטמעת קישורים. במאמרים הללו מה שחשוב זה פחות להתייחס למילות מפתח אלא ממש לכתוב לגולשים בצורה טבעית ומקצועית כאילו והייתם מדברים אליהם. גוגל אוהב תכנים כאלה והאפשרות להוציא מתכנים מקצועיים ארוכים כמו מדריכים קישורים היא אינסופית.

10. רשתות חברתיות

קישורים המגיעים מרשתות חברתיות תורמים באופן כזה או אחר לתהליך הקידום. מדובר בקישורים שהם NO-FOLOOW אבל היתרון שלהם הוא בכך שהם בעצם מגוונים את פרופיל הקישורים שלנו. אלו יכולים להיות קישורים מהדף העסקי שלכם או של מכרים שלכם בפייסבוק, קישורים מהאינסטגרם, קישורים מערוצי יוטיוב ועוד. הקישורים האלה יכולים להוביל מבחינת התנועה לאתר.

תוכן לקישורים חיצוניים

דרכים ושיטות נוספות שיסייעו לכם להשיג קישורים לאתר שלכם

ריכזנו עבורכם את השיטות והדרכים העיקריות אבל יש עוד עשרות אם לא מאות דרכים להשיג קישורים חיצוניים לאתר:

 • דרך ויקיפדיה
 • רשתות של בלוגים
 • דפי שאלות ותשובות
 • קישורי קרדיט המופיעים בתחתית האתר
 • קישורים טבעיים – תוכן סופר איכותי ומקורי
 • קישורים שנוצרים באווטבריין או דרך טאבולה
 • קישורים שמשתפים בוידיאו
 • פרסום מקרי בוחן עם תוצאות ומספרים אמיתיים
 • יצירת מילון מונחים בהתאם לתחום שבו האתר עוסק
 • מדריכים שמדברים על איך לעשות או איך להביא או איך לשפר… ממש כמו המדריך שלנו
 • רשימות – מרכזים אינפורמציה קלה ופשוטה להכלה, אנשים אוהבים רשימות.
 • מחזור תכנים שיש לכם כבר דרך קבצי PDF שאתם מעבירים לגולשים, קבצי וידאו, סדרת וובינרים, אינפוגרפיקה ועוד.

איך להשיג קישורים – סיכום

לסיכום, יש המון המון דרכים להשיג קישורים. הטיפ שלנו הוא בעיקר לגוון בין כל הסוגים ולהתאים את התהליך לסוג האתר ולגודל שלו. כמובן שאם אין לכם מושג בזה, הדרך הטובה ביותר היא להיעזר במקדם אתרים או במומחה לקידום אתרים וכך לחסוך זמן יקר, רק חשוב שזה יהיה מישהו שאתם באמת סומכים עליו.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תוכן עניינים

כתיבת תוכן ומאמרים לאתרים
בלוג

חברות כתיבת תוכן

אנו חיים בעידן שבו פרסום, שיווק וקידום לוקחים חלק עיקרי ומהותי בכל צמיחה של עסק, חברה או ארגון. בין אם

כתיבת תוכן לאתרים

  אחת הסיבות המרכזיות בגינן משקיעים עסקים בתוכן לאתר היא קידום האתר במנוע החיפוש של גוגל. זוהי כמובן מטרה מצוינת

בלוג

רכישת כתבות

  כתבות עיתונאיות שעוסקות בפעילות העסקית של חברה עסקית, היו לאורך זמן פריבילגיה של ארגוני ענק בעלי פעילות יחסי ציבור

מחירון פרסום כתבות

  פרסום כתבות באתרי תוכן הפך בשנים האחרונות לאחד מכלי הקידום והפרסום החשובים ביותר בעולם הפרסום באינטרנט ולא בכדי. כתבות

כתבות תוכן שיווקי

  אם ביקרתם לאחרונה באתר חדשות, ארצי או מקומי, ייתכן ששמתם לב לאזור מסוים באתר שבו אפשר למצוא כתבות תוכן

כתבות ממומנות

  אחד הכלים שהולכים וכובשים את עולם הפרסום באינטרנט הוא הכלי של כתבות ממומנות ומן הסתם, אם אתם נוהגים לבקר